کتاب «سربلند» نوشته آقای محمدعلی جعفری شامل روایت زندگی شهید محسن حججی توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ چهل و یکم رسید.


به گزارش خبرنگار ناشران فرهنگ به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی، کتاب «سربلند» نوشته آقای محمدعلی جعفری شامل روایت زندگی شهید محسن حججی از کودکی تا شهادت، به‌تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ چهل و یکم رسیده است.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، یک‌سال پیش از شهادت خود درباره این‌کتاب نوشت:

«بسمه تعالی
سلام بر حججی که حجتی شد در چگونه زیستن و چگونه رفتن.
فدای آن گلویی که همچون گلوی امام حسین (ع) بریده شد و سلام بر آن سری که همچون سر مولای شهیدان دفن آن نامشخص و به عرش برده شد.
دخترم آن‌ها را الگو بگیر و مهمترین شادی آن‌ها عفت و حجاب است.»

کتاب پیش‌رو، این‌گونه معرفی شده است:

«سربلند؛ روایت زندگیِ زمینیِ یک جوانِ ۲۷ ساله است که در ابتدای جوانی بر ترس و غفلت چیره شد؛ او که راهی به روزنه‎های غیب عالم یافت تا خود را به آسمان رساند. محسن را شاید دیده باشی و شاید هم با او زیسته باشی! شاید در مدرسه و کوچه و مسجد کنارت نشسته باشد و لحظاتی را با او سر کرده باشی. محسن در زندگی زمینی‌اش آدم خاصی نبود؛ بچه‌ای بود شرّ و شور. از آن‌ها که می‌خواهند همه‌چیز را تجربه کنند؛ از آن‌ها که می‎خواهند همه چیز را بدانند. آنچه محسن را خاص می‌کند، تجربه آخر زندگی‌اش در این دنیاست!

چاپ کتاب/ مراحل چاپ کتاب/ جاپ کتاب ارزان/ انتشارات رامان سخن/ چاپ دستنوشته/ چاپ پایان نامه

انتشارات رامان سخن

او برگزیده است که برگزیده باشد؛ او برگزیده است که انتخاب شود؛ و همه زندگی دنیا در این انتخاب خلاصه می‌شود؛ انتخابی که سرنوشت تو را نیز رقم می‌زند. ما آن‌گونه می‌میریم که انتخاب و زیسته باشیم و محسن آن‌گونه رفت که برگزید و زیست. «سربلــند» روایتی است از انتخاب‌های محسن در زندگی زمینی‌اش که او را به آنچه می‌خواست، رساند. روایتی به زبان آن‌ها که چندصباحی را با محسن بوده‌اند و در کنار محسن زیسته‌اند و با اشک‌ها و لبخندهایش گریسته یا خندیده‌اند.»