پرفروش‌ترین کتاب «نیویورک تایمز» با ترجمه ریحانه ظهیری در لیست بهترین کتاب‌های نشرچشمه/ چرا می‌پرم؟ صدای ذهن یک پسر 13 ساله دارای اُتیسم

چرا می‌پرم؟» با موضوع کودکان مبتلا به اُتیسم نوشته «نائوکی هیگاشیدا» و ترجمه «ریحانه ظهیری» که عنوان پرفروش‌ترین اثر «نیویورک تایمز» را به دست آورده به عنوان کتاب ماهِ کودک و نوجوانِ کتابِ چ «انتشارات چشمه» در خرداد، انتخاب شد.

«چرا می‌پرم؟» با موضوع کودکان مبتلا به اُتیسم نوشته «نائوکی هیگاشیدا» و ترجمه «ریحانه ظهیری» که عنوان پرفروش‌ترین اثر «نیویورک تایمز» را به دست آورده به عنوان کتاب ماهِ کودک و نوجوانِ کتابِ چ «انتشارات چشمه» در خرداد، انتخاب شد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، این کتاب تاکنون به بیش از ۳۰ زبان دنیا ترجمه شده است. چرا می‌پرم؟ کتابی است بحث‌انگیز که سال ۲۰۰۵ پسری ۱۳ ساله(متولد سال ۱۹۹۲) و مبتلا به اُتیسم شدید، آن را نوشت.

این کتاب در سال ۲۰۰۷ در ژاپن چاپ شد و کایوشیدا و همسر نویسنده‌اش دیوید میچل آن را در سال ۲۰۱۷ به انگلیسی ترجمه کردند.

 

همه‌ ارزش‌های دانستنی این کتاب نشر «کتاب چ» را بر آن داشت تا این کتاب را در خرداد ۱۴۰۰به عنوان کتاب ماه انتخاب کند.

 

ریحانه ظهیری نویسنده و مستندساز و مترجم این کتاب، متولد بهمن ماه ۱۳۶۷ تهران، دانش‌آموختهء رشته پژوهشگری علوم اجتماعی است.

 

او از سال ۲۰۰۸ در  دبی اقامت دارد و در این سال‌ها هم‌زمان با فعالیت‌های ادبی و سینمایی در مدارس انگلیسی زبان دبی به فعالیت در کنار بچه‌های اتیستیک مشغول بوده است.

 

او اکتبر سال ۲۰۱۷ تحقیقات مستند کوتاه پلاک ۱۳ با موضوع اختلال اُتیسم را آغاز کرد و در ادامه با نگارش هفتگی یادداشت‌های ستون «پازل آبی رنگ» در بخش اجتماعی روزنامه اعتماد به مشکلات خانواده‌های دارای فرزند اتیستیک و نیازهای فرزندانشان پرداخت.

 

در این کتاب می‌خوانیم: «آدم‌های معمولی فکر می‌کنند ما آنقدر به توجه و کمک دیگران نیازمندیم که نمی‌توانیم بدون حمایت مداوم‌شان زندگی کنیم، اما در حقیقت در بعضی موقعیت‌ها، ما فیلسوف‌های رواقی، قهرمانانی هستیم که در برابر ناملایمات روزگار خم به ابرو نمی‌آوریم.»

 

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را به صورت حضوری و آنلاین با تخفیف ۲۰ درصد از ‎۳ تا ۳۱ خرداد در تمامی کتاب‌فروشی‌های نشر چشمه و همینطور با ۱۵ درصد تخفیف دائمی در نشر چشمه کارگر و همچنین وب سایت www.pakatshop.com خریداری کنند.

 

همچنین مهلت استفاده از طرح بهارانه کتاب‌فروشی‌های نشرچشمه‌ آرن، کورش و کریم‌خان، بابل، البرز، دلشدگان و کارگر تا سه‌شنبه ۲۵ خرداد است.

 

علاقه‌مندان می‌توانند با داشتن کارت ملی تا سقف خرید ۲۰۰ هزارتومان از تخفیف ۲۰ درصد برخوردار شوند.

 

  • منبع خبر : اعتماد